Obsługa sekretarska biura detektywistycznego

Nie wszystkie biura detektywistyczne zatrudniają sekretarki. Jednak posiadanie sekretarki zdecydowanie pomaga w prowadzeniu działalności detektywistycznej.

Zwłaszcza duże biura często nie mogą obejść się bez sekretarek. Wobec tego osoby dobrze znające się na zasadach prowadzenia obsługi sekretarskiej mogą śmiało podejmować się wykonywania pracy na zlecenia biur detektywistycznych. Z czasem zaczną one otrzymywać od detektywa coraz poważniejsze zadania i coraz bardziej mu pomagać. Do podstawowych zadań sekretarek pracujących w biurach detektywistycznych należy zbieranie i przechowywanie dokumentacji prowadzonych przez nich prac. Jest to na pewno bardzo ważny i odpowiedzialny aspekt wykonywanej przez nie pracy.

W jej ramach zajmują się także wprowadzaniem danych do komputera i nagrywaniem ich na płyty czy taśmy. Dlatego zdarza się, że w momencie, gdy sekretarka postanawia wykorzystać przysługujący jej urlop, całe biuro detektywistyczne zaczyna mieć problem. Zwłaszcza, jeżeli zajmuje się ono prowadzeniem kilku spraw jednocześnie, brak sekretarki może być od razu widoczny.

Bardziej zaufane sekretarki zajmują się także kwalifikacją zleceń detektywistycznych. Detektywi świadczą przecież bardzo różne usługi detektywistyczne i otrzymywane przez nich zlecenia mogą być bardzo różnorodne, dlatego ich prawidłowa klasyfikacja i w ogóle stwierdzenie czy mogą one zostać wykonywane jest bardzo ważne. Oczywiście wszystkie sekretarki zajmują się umawianiem detektywów na konkretne spotkania, ale tylko te najbardziej zaufane mogą dowiadywać się z jaką konkretną sprawą przyszedł do biura ich szefa jeden z klientów. Świadomi tego powinni być też klienci, którzy nie muszą od razu odpowiadać na wszystkie pytania zadawane im przez sekretarki detektywów. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do ich zasadności mogą od razu poprosić o możliwość rozmowy z samym prywatnym detektywem np. z Poznania. Niektóre sekretarki odpowiedzialne są również za obsługiwanie monitoringu zamontowanego w biurze.