Czy przedszkolak może nauczyć się angielskiego?

Dla wszystkich rodziców ważny jest tak samo rozwój dziecka jak i jego szczęścia. Przedszkolaki są głodne wiedzy i od najmłodszych lat są ciekawe otaczającego je świata. Dlatego trzeba inwestować w rozwój dziecka już od pierwszych lat i pokazywać mu różnorakie możliwości. Pomóc w tym może przedszkole angielskie.

Jak dziecko najszybciej przyswaja język?

Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów nauki jest osłuchanie się z językiem. Jeśli maluch słyszy język obcy może się z nim lepiej zapoznać i mocniej w niego zagłębić. A to dlatego, że wszystko zaczyna się od najmłodszych lat i to wtedy można dużo zdziałać. Drobne postępy i np. zastępowanie łatwych dla dziecka słów jak “mama” czy “tata” wyrazami w innym języku jest dla malucha rozpoczęciem nowej przygody z obcym językiem.

Nauka przez zabawę

Zostało już wyżej wspomniane, że, osłuchanie się malucha z językiem jest ważnym krokiem w nauce angielskiego. Należy jednak wykorzystywać sprawdzone sposoby przyswajania nowych informacji. Jest parę interesujących metod, które pomogą nam w łatwy i przyjemny sposób, są to np.:
włączanie bajek w języku obcym – bajki to coś, co kocha większość dzieci, wykorzystajmy więc ten czas po to, żeby chociaż osłuchać dziecko z językiem
piosenki w języku angielskim – to również sprawdzona metoda oswajania naszych pociech z angielskimi zdaniami
gry i zabawy po angielsku, np w formie kolorowych kart czy plansz z obrazkami i nazwami po angielsku a także po po polsku.

Przedszkole angielskie – dlaczego to dobry pomysł?

Duża część opiekunów zastanawia się nad posłaniem malucha do przedszkola anglojęzycznego. Dlaczego? Gdyż jest to najlepszy sposób na to, żeby wprowadzić dziecko w świat języka obcego już od początku edukacji. Przedszkole angielskie to wykwalifikowana kadra nauczycielska, która na co dzień pomaga najmłodszym zdobyć podstawowe słownictwo i prowadzi je, poprzez ewentualne trudności obcego języka. Taka placówka to jak najbardziej świenty pomysł.

Jak wybrać przedszkole dla malucha?

Kiedy już postanowimy, żeby nasze dziecko uczęszczało do przedszkola polsko – angielskiego trzeba znaleźć takie, które spełni wszystkie nasze wymagania. Żeby wybrać najatrakcyjniejsza ofertę, spośród wszystkich znajdujących się teraz na rynku, w pierwszym kroku najlepiej będzie odnaleźć stronę internetową przedszkola i dowiedzieć się o tym jak funkcjonuje.