Metale kolorowe i ich sprzedaż

Co powinniśmy wiedzieć o metalach kolorowych?

Na początku powiedzmy co to tak na prawdę są te metale kolorowe? Może domyślasz się, że nie mamy na myśli przemalowanych przedmiotów. Metale kolorowe nie posiadają kawałków żelaza i możemy je pogrupować na lekkie i ciężkie. Lekkie to między innymi aluminium i magnez, dlatego puszki po piwie są również przyjmowane w skupie złomu. Metale ciężkie to na przykład cynk, ołów, nikiel, jak również złoto i platyna.

Metale nieżelazne mają zastosowanie między innymi przy produkcji grzejników dlatego, że są doskonałymi przewodnikami ciepła. Spotkamy je też dla przykładu w budownictwie i przemyśle telekomunikacyjnym. 

Prosty patent na odróżnienie żelaza i miedzi

Jakim sposobem sprawdzić czy rupieć, który posiadamy jest nieżelazny? Kiedy nie jesteście pewni czy rzecz, która leżała w piwnicy jest z miedzi czy z żelaza – możecie zrobić eksperyment z podgrzewaniem przedmiotu. Dobrze tutaj wiedzieć to, że metale kolorowe są bardzo dobrym przewodnikiem ciepła i szybko się nagrzewają.

Popularną metodą jest także wykorzystanie magnesu. Przyciąga on żelazo, ale nie zadziała to przy aluminium. Możliwa jest wprawdzie sytuacja kiedy to przedmiot posiada w sobie składa się z dwóch typów metalu. Jeśli mamy podejrzenie, że rzecz nie jest żelazna, ale posiada w sobie tylko domieszkę tego metalu pójdźmy do miejsca skupu metali kolorowych. Specjaliści pracujący tam sprawdzą to dla nas i potwierdzą czy element jest dużo warty. Niezaprzeczalnie znajdziecie taką firmę w Lubartowie (sprawdź http://skupsurowcowlublin.pl/skup-metali-kolorowych/).

Jakie przedmioty można sprzedać na skupie metali kolorowych?

Zazwyczaj słowo złom i jego skup kojarzy nam się ze stalą, ale czy byliście świadomi, że metale kolorowe tak samo skupowane w niejednym takim miejscu? W Lubartowie bezproblemowo znajdziecie sprawdzoną firmę, która weźmie od Was te przedmioty. Co istotniejsze metale nieżelazne kosztują więcej niż stalowy złom. Warunkiem dobrego zysku jest 100% metali kolorowych, bez domieszki żelaza. Bywa, że aluminium jest łączone z żelazem, lecz wtedy wartość tego złomu będzie bliższa ceny stali i niższa niż samego aluminium.

Na pewno gdzieś w piwnicy lub na strychu leżą stare miedziane rury i przewody, aluminiowe felgi albo jakieś wiekowe sztućce czy uszkodzone łańcuszki. Może warto to zanieść do skupu metali kolorowych, gdzie dostaniecie za to niezłą sumę.