O czym powinno się pamiętać podczas kupowania auta na raty w salonie dealerskim?

Kupno dobrego samochodu wymaga jednorazowego wydania sporej ilości gotówki. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Z tych względów coraz popularniejsze są samochody na raty z salonu dealerskiego. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jak działa sprzedaż ratalna pojazdów w komisach? O czym koniecznie warto o tym wiedzieć? Z jakich powodów to jedno z lepszych rozwiązań?

Pojazd z komisu na raty – jak go kupić?

Zdecydowanie się na kupno na raty to świetna alternatywa dla zakupu samochodu za gotówkę. Dodatkowo na takie rozwiązanie może zdecydować się niemal każdy. W tym celu wymagane jest tylko przejście przez proces przyznania finansowania. Wiele salonów dealerskich współpracuje z placówkami bankowymi, dzięki czemu wszystkie dokumenty można dostarczyć od razu do sprzedawcy.

Aby kupić samochód, konieczne jest znalezienie dobrego modelu i korzystnej oferty. Następnym krokiem jest dopełnienie formalności. Dalej wystarczy już tylko otrzymać kredyt samochodowy oraz odebrać kartę pojazdu i fakturę. Zanim pojazd wyjedzie z komisu wymagane jest też zarejestrowanie pojazdu, odebranie. Gdy samochód będzie miał wykupione ubezpieczenie można odebrać kluczyki z salonu.

Z jakiego względu zakup samochodu na raty w komisie to opłacalne wyjście?

Pojazd na raty w salonie dealerskim to opłacalne wyjście, gdyż dzięki niemu nie ma konieczności płacenia za auto w jednej kwocie. Dodatkowo można wybrać dowolny model auta – w sprzedaży są nowe i używane samochody. Wybierając kredyt samochodowy dokumenty można dostarczyć od razu do salonu dealerskiego, dzięki czemu nie ma potrzeby udawania się do banku.

Gdzie najbardziej opłaca się kupić dobry samochód?

Żeby wybrać wysokiej jakości pojazdy oraz najlepszą ofertę, powinno się wcześniej znaleźć odpowiedni salon dealerski. Znacznie ułatwi on otrzymanie finansowania oraz zaproponuje najkorzystniejszą ofertę, bez względu na zdolność kredytową – wystarczy posiadać jedynie stały dochód. Współcześnie bardzo chętnie wybierana jest firma PRESTIGE ubezpieczenia – auto z komisu na raty, która zapewnia maksymalnie ograniczone formalności i czytelne warunki umowy. Warto spojrzeć też na wieloletnią działalność w branży oraz liczbę zadowolonych klientów.