Wyciąganie wgnieceń aucie – kto się tym zajmuje?

Uszkodzenie auta z reguły nie jest ciekawym doświadczeniem dla jego właściciela. Kiedy jednak mowa o niewielkim uszczerbku na karoserii, nie warto panikować. Naprawa lakiernicza nie zawsze jest w takiej sytuacji konieczna. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i odwiedzić specjalistę, dla którego wyciąganie wgnieceń to chleb powszechni.

Jak wygląda wyciąganie wgniotek w pojeździe?

Jak wygląda wyciąganie wgnieceń? Robi się to za pomocą profesjonalnego kleju oraz narzędzi, które pozwalają na szybką naprawę karoserii bez ingerowania w jej powierzchnię. Trzeba mieć świadomość, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru wiąże się ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze jest to opłacalne wyjście.

Ile kosztuje wyciąganie wgnieceń?

Rzeczy jasna wyciąganie wgnieceń wydaje się łatwe do własnoręcznego zrobienia, ale kiedy nie mamy w tym zakresie pewności, należy udać się do mechanika albo blacharza, który zna temat bardzo dobrze. Koszty takiej usługi są zwykle niewielkie, a czas jej wykonania tak krótki, że bardzo często jeszcze tego samego dnia auto będzie do odbioru. W związku z tym zalecamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez ingerencji w lakier. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze nie tylko w tej chwili, ale i w trakcie ewentualnej sprzedaży pojazdu.

Tekst postał na podstawie informacji ze strony firmy Eurograd. Jest to wiodąca firma z okolic Krakowa z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży.