Wywóz gruzu po wyburzeniach lub remoncie

Gdy remontujesz dom lub wykonujesz prace rozbiórkowe zapewne na twoim podwórku wala się ogrom niepożądanego gruzu. W zgodzie z prawem nie należy magazynować go na własnym podwórzu. Za to może grozić ci grzywna. Jaki jest sposób aby tego uniknąć?

Czy da się recyklingować odpady budowlane?

Gruz to doskonały materiał budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go przeróbce w postaci skruszenia, istnieje możliwość, by spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest wiele i warto skorzystać z tak praktycznego surowca. Możesz to zrobić sam, w momencie gdy nie znajdziesz dla niego funkcji, oddaj to fachowej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma fb-jelcz.pl/oferta/wywoz-gruzu od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa na terenie Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj nam i pozbądź się problemu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W momencie, gdy nie mamy zamiaru zużytkować albo przetworzyć składników budowlanych, musimy dostarczyć je do PSZOK-u w Sopocie. Można wykonać to własnoręcznie, ale gdy nie dysponujesz, warto skorzystać z usług przodującego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taka taktyka ma multum korzyści – przede wszystkim firma trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wygodnym dla nas miejscu kontener dopasowany pojemnością do przewidzianej ilości odpadów. Po wyburzeniach wystarczy zapełnić go gruzem, a wywóz zostawić specjalistom. Należy pamiętać że za niedostarczenie pozostałości do PSZOK-u lub składowanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokalizacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi grzywna w wysokości od 200 zł do nawet 5000 zł.